Як правильно дарувати і приймати подарунки
Найчастіше вибрати подарунок досить важко. Безсумнівно, краще всього, якщо ви подаруєте потрібну і бажану річ. Завдання вибору подарунка значно спрощується, якщо ви знаєте людини, її смаки та уподобання. Навіть коли ви вирішили зробити подарунок просто так, без жодного на те приводу, то постарайтеся зробити так, щоб людина отримала від цього задоволення.
Швидше за все, на світі немає такої людини, якій було б неприємно отримати той чи інший подарунок. Адже він не може нікого залишити байдужим. Навіть якщо ви злегка ніяковієте, отримавши подарунок, і відчуваєте, що тепер зобов'язані людині, погодьтеся, вам все одно приємно.
Будь-який подарунок здатний принести позитивні емоції незалежно від того вам його вручають чи це робите ви. Можна сказати, що це його головна особливість. Вибирати подарунок потрібно правильно і підходити до цього питання з усією серйозністю. Адже будь-який подарунок несе в собі характер людини, який його подарував. Упаковка, як і її вміст, можуть сказати про таких рисах як кмітливість, уяву, а також смак дарує. Вони говорять про ступінь уваги і поваги до вас. І не грає особливої ролі, наскільки дорогий подарунок, головне — щоб він виявився для вас цінним. Навіть якщо незначний подарунок піднести з особливим змістом, то він залишиться в душі людини надовго.
Особливу увагу варто приділити і тому, при яких обставинах та в якій обстановці буде відбуватися вручення подарунка.
Якщо вас запросили на свято, то про придбання подарунка слід подбати заздалегідь. Перебуваючи в магазині подарунків або конструюючи будинку презент ручної роботи, обміркуйте все до дрібниць. Пам'ятайте, покупка занадто дорогого подарунка призведе до того, що це відіб'ється на вашому гаманці, а винуватець торжества буде просто в замішанні. Часто виходить так, що людина з необмеженими матеріальними можливостями ставить своїм подарунком у незручне становище не тільки людини, яким він його дарує, але й оточуючих людей. Так що при виборі подарунка слід орієнтуватися не тільки на свої матеріальні сили, але і на матеріальний достаток людини, якій призначений подарунок.
Якщо ж ви опинилися в колі людей, які не звикли себе обмежувати у фінансовому плані, то слід орієнтуватися тільки на власний бюджет. Це не буде сприйнято як надмірна скромність, оточуючі вас зрозуміють. А якщо все ж ви краєм вуха почули негативний відгук в свою сторону, то не варто зневірятися, головне щоб ваш подарунок сподобався господарям.
Але врахуйте, скупість так само не доречна. Ні винуватцеві торжества, ні оточуючим, ні навіть вам не буде приємно, якщо подарунком виявиться панчішно-шкарпеткова продукція початку минулого століття або старий костюм, який навіть літня людина відмовиться носити. Існує певний ряд правил пристойності, згідно яких дарувати старі речі заборонено. Однак правила створені для того, щоб їх порушувати, якщо це стосується дорогоцінних металів, каміння, антикваріату, картин, ікон, книг, які крім фінансової несуть в собі ще й певну історичну цінність. Як правило, такі речі переходять з рук в руки за спадок.
Будь-який подарунок відображає вашу натуру, навіть якщо ви всілякими шляхами намагаєтеся не проявляти свій характер. І вручення подарунка – це зовсім не борг, який необхідно в обов'язковому порядку виконати, а в першу чергу знак уваги та поваги до винуватця торжества. Якщо у вас немає часу на покупку подарунка або ви забули це зробити, не потрібно доручати це кому-небудь. Може трапитися так, що навіть в шикарній упаковці подарунок вже на наступний день після свята займе своє вічне місце в кутку комори.
Якщо ви отримали дорогий подарунок, це зовсім не означає, що візит повинен бути приблизно таким же. Ви можете придбати подарунок, який не перевищує по вартості дарований вам. В крайньому випадку, можна зупинитися на невеликому сюрприз, який не виходить за рамки пристойності.
Подарунок, зроблений своїми руками, дуже приємно отримувати. Постарайтеся не забути подякувати дарувальника.
Є ще одне правило, якого треба постійно дотримуватися. При врученні подарунка краще не згадувати про його вартість і про те, скільки часу ви витратили на його пошуки. Нехай ви стоптали 10 пар чобіт і півміста обійшли, не потрібно розповідати про це оточуючим, а тим більше господареві. Вас, безсумнівно, подякують, скажуть, що таке занепокоєння зайве. А ваш розповідь можна буде віднести в книгу з назвою «Скільки ж сил ти мені стоїш». Вас можуть розцінити як невиховану особистість.
І вам, і винуватцеві свята особливо приємно, якщо ваш подарунок не збігається ні з одним з тих, які вже подаровані. Однак і таке трапляється. Ситуацію можна обіграти за рахунок упаковки, або піднісши подарунок незвичайним чином.
Якщо вам дарує подарунок людина не з найближчого оточення, а його вартість вас бентежить, не бійтеся опинитися невихованим і культурно відмовте. Перед цим треба як слід подякувати цієї людини, і акцентувати увагу на тому, що у нього приголомшливий смак.
Доставити задоволення людині, з яким ви вже не один рік живете під одним дахом куди простіше, ніж абсолютно незнайомого. І шанси потрапити саме в точку збільшуються рази, так як ви точно знаєте, про що мріє ваша друга половинка і чого потребує. Плюс до всього близька людина в курсі нинішнього матеріального становища і не стане говорити про вартості поданого подарунка. Завдяки цьому ви можете просто подарувати букет квітів, плюшевого ведмедика або чашку з писаними візерунками. Домашня начиння також буде доречна і навряд чи викличе негативні емоції.
Ну а якщо ви запрошені в гості на день народження, то від такого подарунка краще утриматися. За час, проведений на кухні для приготування святкових страв, господиня неабияк втомиться і тому може сприйняти ваш подарунок, пов'язаний знову ж таки з кухнею, не з особливим ентузіазмом. Тим більше, якщо ще додати, що така-то страва тепер буде смачніше готуватися, ніж раніше.
Ще раз підкреслимо, що подарунок потрібно вибирати заздалегідь. Адже імениннику буде не дуже приємно, якщо ви принесете букет троянд з клумби біля його будинку, за якою він доглядав все літо. Або того гірше – якусь безглузду дрібничку, яку ви купили по дорозі на свято.
Іноді трапляються такі ситуації, що ви з незалежних від вас причин не можете бути присутнім на святі. В такому випадку необхідно попросити близьких людей, щоб вони обов'язково передали подарунок, до якого потрібно докласти вітальну листівку.
Якщо ви приймаєте подарунок, то в даному випадку так само існує ряд правил, які потрібно дотримуватися. В основному це правила хорошого тону, велика частина з яких оцінюється як чиста символіка.
Во-первых, после того, как вам вручили подарок, ни в коем случае не отлаживайте его в дальний угол, так как это знак внимания к вам со стороны гостя. Не томите себя и окружающих и разверните подарок при всех. Обязательно поблагодарите дарителя. Благодарность должна звучать всегда, даже если по каким-то причинам подарок вам не нравится. И пусть он будет саамы скромный и не пригодный для вас, о благодарности не стоит забывать.
Якщо вам подарували цукерки, вино, сигарети або фрукти, за правилами хорошого тону, подарунок потрібно розділити між гостями свята, а все, що залишиться, буде знаходитися у вашому розпорядженні.
Якщо ви отримуєте подарунок від близької вам людини, який відсутній на святі, обов'язково віддячите його відповідною листівкою або по телефону. При цьому потрібно висловити подяку і того, хто доставив вам подарунок.