Оригінальний подарунок колаж "Крилатий гусар"
За останні кілька століть про крилатих гусар становлять безліч легенд. Вони прослухували " непереможною кавалерією, яка не значила собі рівних". Їхні крила "ґудзили ворожих коней своїм шумом", а довгі піки "пронизували п'ятьох піхотинців за раз". Перемоги гусар під Киргомом, Клушіно, Хотином, Веною були воістину легендарними.
Польські крилаті гусари, як воїнське формування, були з 1500 по 1775 рік. Їх спочатку називали "рацями" і вони нічим не нагадують гусар, з якими їх зараз асоціюють. Це була легка коньниця, озброєна піками, яка крім щитів мала кольчуги та шоломи-шишки або взагалі не використовувала захисних засобів.
Кінниця в Польщі набирала переважно з знатних сімей польської шлейки, у військових формуваннях надалі залишалися традиції середньовіччя. Крім облаштування й озброєння, кожен вершник намагався виділитися своїм костюмом і екіпіруванням. Спочатку в обмундируванні кавалери були присутні звірні шкури, що одягаються поверх обладунки. Трохи пізніше, після зіткнення з османами, польські гусари запозичили в них традицію прикрашати себе пташиними крилами. Атрибутика вироблялася з гусячого або індичого пір'я і спочатку кріпилася на луку сідла, спереду або ззаду. Прикраса мала невеликі розміри та була чисто символічним.
Після того, як крила стали робити великими та кріпити за спиною в вершника, цей атрибут перестав бути просто прикрасою. навці, що описують історію військових походів і битв XVI-XVII століть, говорять про психологічний чинник, який мав місце під час атаки кажанів. Під час руху вершників у щільному ладі, пір'я під впливом повітря видає специфічні звуки. Шеренга крилатих вершників видавала гучний шелест, що призводить до зачіпання коней супротивника. У битві за австрійську столицю крилаті гусари ще до зіткнення з супротивником своїм зовнішнім виглядом прискорили його бойовий дух.
Крилата гусарська кавалерія стала одним із найвідоміших символів Речі Посферою, що міцно асоціюється з могутністьм польської армії на полях битв у період, коли держава розташовувалася на піку своєї могутності та простягалася "від моря й до моря".
Їжі Гофман у своєму романі "Вогнем і мечем" описує подвиги крилатих гусар.
Крилатий гусар символізує собою елітність, відвага, безстрашність, волю до перемоги. Це символ польської військової могутності.
- Висота, мм.: 275
- Ширина, мм.: 385
- Глибина, мм: 57
- Матеріал: мідь, срібло
- Додатково: під склом, багет дерево